top of page

Na jaře roku 2017 odletěli první účastníci v mém doprovodu na Srí Lanku. Po zahřívacím kole seznámení v letišťní restauraci Pilsner Urquell bylo jasné, že máme prima partu a naše cesta bude plná smíchu a povídání. Letecká společnost Emirates zajistila nezapomenutelný zážitek v podobě letu Airbusem A380-800. Na Srí Lance jsme se velice rychle aklimatizovali a plni vzrušení a očekávání cestovali na trase: COLOMBO - HIKKADUWA - MIRISSA - ARUGAM BAY - HAPUTALE - ELA - ADAMOVA HORA - KANDY - NEGOMBO. Navštívili jsme čajové plantáže, ochutnali mořské plody a ryby, vydali se na safary, pozorovali slony, relaxovali v houpací síti pod palmou, zasmutnili si v muzeu tsunami, pozorovali východ slunce z Adamovy hory, navštívili hadí farmu, svezli se místním vlakem třetí třídou, zajeli na nákup tuk tukem, nakoupili na místní tržnici koření a čaje, ochutnali opravdickou chuť banánů a manga, zažili relaxující masáž, povečeřeli pravé curry u místních v obýváčku, vykopali se v oceánu a spousty dalšího. 

 

I ty méně lákavé zážitky byly naprosto důležitou součástní naší výpravy. Jedné účastnici se cestou z Dubaje do Colomba roztrhl batoh a vytratily se veškeré ponožky a spodní prádlo. Za kompenzační poplatek letecké společnosti si poškozená koupila sádrového slona. 

 

Hned od prvního dne jsme si museli zvykat na další spolubydlící. Šváby. Jeden se mi v noci prošel doslova od hlavy až k patě. Lochtalo to :)

 

Výlet na velryby bychom asi oželili. Kynedryl nám půlku posádky uspal, zatímco ta druhá půlka zvracela. 

 

Noční výstup na Adamovu horu nám rušil déšť. Hodně vody, hodně pijavic. 

 

Tato cesta proběhla pouze ve veselém duchu. Pro některé to byla první cesta k oceánu, pro všechny to byly chvíle, které si ponesou v kapse života. 

bottom of page